بلاگ

کانکس فروشگاهی، انواع، مزایا و معایب

کانکس‌های فروشگاهی همان دکه و کیوسک‌های غرفه مانند کوچک، موقت و مستقلی هستند که در نواحی پر رفت و آمد برای کسب و کار فروشگاهی استفاده می‌شود. یک کانکس فروشگاهی معمولا توسط یک یا دو نفر اداره می شود تا توجه مشتریان را به غرفه جلب کنند.

کیوسک‌های خرده‌فروشی معمولا در مراکز خرید یا در خیابان‌های شلوغ شهر با ترافیک قابل توجه قرار دارند و گزینه‌های ارزان‌قیمتی را برای فروش محصولات یا خدمات خود به مالکان ارائه می‌دهند.

انواع کانکس فروشگاهی

انواع مختلف کیوسک ها شامل کیوسک های استخدام، کیوسک های خدمات غذایی، کیوسک های مراقبت های بهداشتی، کیوسک های بانکی است.

کیوسک ها می توانند به افزایش آگاهی از برندتان کمک کنند و راهی تعاملی برای ارتباط مصرف کنندگان با یک شرکت باشند. همچنین اگر به درستی نگهداری نشوند به وجهه برند لطمه بزنند.

کانسک هیا فروشگاهی عموماً غرفه های کوچکی هستند که در مناطق پرتردد راه اندازی می شوند. ممکن است آنها را در مسیرهای پیاده روی مراکز خرید ببینید. آنها ممکن است توسط افرادی که یک محصول یا خدمات را می فروشند، اداره شوند. از اسباب بازی ها و محصولات خوراکی گرفته تا بیمه یا کارت های اعتباری.

کیوسک ها همیشه تحت نظارت انسان نیستند. برخی از آنها در واقع الکترونیکی هستند و تجربه ای به سبک سلف سرویس را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. این کیوسک ها معمولاً تکمیل کننده خدمات موجودی هستند که قبلاً توسط صاحب کیوسک ارائه شده است.

کیوسک ها به دلیل ماهیت کوچک و موقتی که دارند می توانند استراتژی های بازاریابی کم هزینه ای باشند. مراکز خرید و سایر اجاره دهندگان ممکن است مبلغ کمتری را از صاحبان کیوسک دریافت کنند که نیازی به فضای خرده فروشی بزرگتر نداشته باشند یا هزینه آن را نداشته باشند.

کیوسک‌ها می‌توانند راهی عالی برای کارآفرینان جدید و نوظهور باشند تا کسب‌وکارشان را بدون از دست دادن هزینه شروع کنند. به این دلیل که آنها چهره ای انسانی به شرکت ها می دهند و به مشتریان این فرصت را می دهند که در مورد محصولات خود سؤال بپرسند. کیوسک های الکترونیکی تجربه ای بی دردسر و راحت را به مصرف کنندگان می دهند.

کیوسک ها و کانکس های فروشگاهی بر اساس ماهیت کسب و کار و اینکه آیا مالک قصد دارد آن را الکترونیکی کند یا آن را با افراد شخصی بسازد، متفاوت است. مکان به طور کلی با ماهیت کیوسک نیز ارتباط دارد. یک روزنامه محلی ممکن است یک کیوسک در یک فروشگاه مواد غذایی برای ثبت نام مشترکین جدید ایجاد کند. به طور مشابه، شرکت‌های کارت اعتباری اغلب کیوسک‌هایی را در فرودگاه‌ها راه‌اندازی می‌کنند تا مشتریان جدیدی را پیدا کنند.

کیوسک های استخدامی

علاوه بر کیوسک ها و کانکس های فروشگاهی که محصولات یا خدمات خرده فروشی را به فروش می رسانند، برخی شرکت ها کیوسک های استخدامی راه اندازی می کنند که در آن جویندگان کار می توانند برای کار درخواست دهند. این نوع کیوسک به ویژه در فروشگاه های زنجیره ای رایج است. کیوسک های استخدام راهی برای شناسایی سریع کاندیداهای امیدوارکننده فراهم می کنند که اغلب در محل مصاحبه دریافت می کنند.

کیوسک ممکن است شامل یک ایستگاه کامپیوتری باشد که در آن متقاضی می تواند از صفحه کلید یا صفحه نمایش لمسی برای وارد کردن سابقه شغلی، تحصیلات و اطلاعات شخصی خود استفاده کند. برخی از کیوسک های استخدامی نیز آزمون های ارزیابی را برای کمک به تعیین نقاط قوت و ضعف متقاضی انجام می دهند. اطلاعات جمع آوری شده در کیوسک معمولا بلافاصله در دسترس مدیر استخدام قرار می گیرد.

کیوسک های خدمات غذایی

در تلاش برای ساده‌تر کردن فرآیند سفارش غذا، برخی از رستوران‌ها کیوسک‌های سلف سرویس نصب می‌کنند. مشتریان می توانند برای انتخاب وعده غذایی خود و سفارشی کردن سفارششان از آن استفاده کنند. کیوسک‌ها معمولاً کارت‌های اعتباری یا نقدی را می‌پذیرند و نیازی به صندوقدار انسانی ندارند. هنگامی که رستوران ها از کیوسک ها استفاده می کنند، نیاز به پرسنل پیشخوان کاهش می یابد و هزینه های حقوق و دستمزد برای شرکت کاهش می یابد.

کیوسک های مراقبت های بهداشتی

صنعت مراقبت های بهداشتی نیز با اجرای کیوسک ها به عنوان روشی برای پذیرش پرداخت قبوض، بررسی بیماران برای قرار ملاقات و نگهداری سوابق بیمار کرده است. در برخی از کیوسک ها، بیماران حتی می توانند فشار خون خود را اندازه گیری کنند یا آزمایش های غیرتهاجمی دیگری را انجام دهند و سپس نتایج را به پزشکان خود برسانند. در برخی موارد، کیوسک های پزشکی فیلم های آموزشی درباره شرایط پزشکی و درمان آنها ارائه می دهند.

کیوسک های بیماران می توانند با کاهش کاغذبازی و حذف برخی از پست های کارکنان دفتری، هزینه های پزشکی را کاهش دهند. منتقدان کیوسک های پزشکی در درجه اول به حفظ محرمانه بودن بیماران در استدلال های خود علیه استفاده از آنها توجه دارند.

 

مزایا و معایب کانکس های فروشگاهی

مزایا

مزیت اصلی کانکس فروشگاهی این است که تجربه خرید مشتری را بهبود می بخشد. کانکس های فروشگاهی به راحتی قابل دسترسی هستند و افرادی که در آنجا کار می کنند معمولاً خوشرو و آماده کمک هستند، که هر دو این موارد ارائه اطلاعات دقیق در مورد محصول یا خدمات شما را به مشتری آسان تر می کند.

مزیت دیگر این است که کانکس های فروشگاهی به دلیل اندازه کوچک و سهولت در ساخت، می توانند به صورت استراتژیک در مکانی قرار گیرند که ترافیک زیادی را دریافت کند و در نتیجه مشتریان شما را افزایش دهد. هرچه کسب و کار شما مشاهده پذیرتر و در دسترس تر باشد، احتمال رشد شما افزایش می یابد.

کانکس های فروشگاهی همچنین می توانند هزینه های کسب و کار شما را کاهش دهند. استفاده از کیوسک های تعاملی نیاز به کارکنان را از بین می برد و در نتیجه دستمزد و حقوق کارمندان را کاهش می دهد.

همچنین کانکس های فروشگاهی به هزینه های مشابه اجاره فضای خرده فروشی در یک مرکز خرید یا ویترین نیاز ندارند و در نتیجه هزینه های اجاره را کاهش می دهند. هزینه های صرفه جویی شده در نیروی کار و اجاره می تواند در جنبه های دیگر رشد کسب و کار شما مانند فروش و بازاریابی استفاده شود.

کانکس های فروشگاهی همچنین به عنوان یک ابزار برندسازی عمل می کنند و می توانند به ایجاد علاقه به محصول شما کمک کنند. کیوسک های منحصر به فرد، به ویژه کیوسک های تعاملی، ممکن است از طریق کنجکاوی محض، مشتریان جدیدی را جذب کنند.

کیوسکی که تجربه‌ای منحصربه‌فرد ارائه می‌کند ممکن است باعث ایجاد حسن نیت برای مصرف‌کننده شود و آگاهی از برند و محصول شما را افزایش دهد.

معایب

کانکس های فروشگاهی ممکن است آن دسته از مشتریانی را که می خواهند با انسان سر و کار داشته باشند را ناراحت کند. این امر به ویژه در مورد کیوسک های سلف سرویس صادق است، که ممکن است گاهی اوقات برای آنهایی که به فناوری آشنا نیستند کار را سخت کند و ممکن است باعث ناامیدی آنها شود.

جابجایی کانکس های فروشگاهی و کیوسک های بزرگتر و ساخته شده ممکن است دشوار باشد زیرا در یک مکان مستقر هستند. این امر مستلزم افزایش هزینه ها و جابجایی آن یا نیاز به ساخت یک کانکس جدید در مکانی دیگر باشد.

کانکس هایی که کارکنان واقعی در آنجا کار نمی کنند ممکن است در معرض افزایش جرم و جنایت مانند دزدی از مغازه و خرابکاری باشند. این امر مستلزم تدابیر امنیتی است، چه هشدارهای امنیتی، دوربین ها یا نگهبانان.

کانکس ها همیشه نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. کانکس هایی که خراب می شوند یا مشکلات فنی دارند بدون اینکه کارمندی در دسترس باشد تا آنها را برطرف کند یا به خریدار کمک کند، ممکن است به کسب و کار آسیب برساند و مشتریان را با تجربه کاربری بدی رو به رو کند و به برند شما آسیب برساند.

ولی با این همه کانکس های فروشگاهی طرفدارانی دارند که باور دارند کانکس فروشگاهی:

  • تجربه خرید مشتری را بهبود می دهد
  • می تواند پایگاه مشتری را افزایش دهد
  • می تواند هزینه های کسب و کار را کاهش دهد
  • به بهبود برندسازی کمک می کند

ولی از طرفی دیگر کسانی که با کانکس فروشگاهی مخالفند باور دارند که:

  • مشتریانی را که تعامل با انسان ها را ترجیح می دهند، ناراحت می کند
  • کیوسک های بزرگ و سخت افزاری گران بوده و جابه جایی آنها دشوار باشد
  • در معرض سرقت از مغازه و خرابکاری باشند
  • کانکس هایی با مشکلات فنی می توانند به یک برند آسیب بزنند

 

قیمت کانکس فروشگاهی

هزینه به محل مرکز خرید، فصل سال و محصولی که به فروش می رسد بستگی دارد. بعد شما باید تنوع کانکس های فروشگاهی را با دقت بررسی کنید و با توجه به کاری که با کانکس می خواهید انجام دهید مدل مناسب کسب و کارتان را انتخاب کنید.

کیفیت ساخت، نوع مصالح و امکانات و حتی فرم و طرح کلی کانکس های فروشگاهی با هم فرق دارند و تغییرات در هر بخشی از کانکس منجر به تغییر قیمت کلی کانکس می شود. به همین دلیل تعیین دقیق قیمت کار دشواری است.

همچنین مشخصات فنی کانکس ها نیز در قیمت گذاری مهم است. به همین دلیل نمی توان قیمت کلی بر پایه مترمربع یا هر دستگاه تعیین کرد. بهترین راه برای تعیین قیمت مشخص شدن همه جزئیات است با در دست داشتن آنها می توانید تلفنی قیمتی اولیه را بگیرید

کانکس فروشگاهی دست دوم

اگر می خواهید هزینه هایتان را کم کنید و خیلی هم دنبال تازگی و نو بودن کانکس نیست می توانید با کمی گشتن کانکس فروشگاهی دست دوم نیز پیدا کنید.

مشاوران خرید و فروش کانکس شرکت ما می توانند به شما در این باره راهنمایی کنند تا کانکس فروشگاهی دست دومی در حد نو و با تمام مشخصات فنی پیدا کنید. همانطور که گفتیم بهتر است خرید کانکس دست دوم را با مشورت و راهنمایی و حتی نظارت فردی متخصص خریداری کنید تا تمام قطعات و اجزای آن سالم باشند تا بعدا دچار هزینه های تعمیراتی زائد نشوید.

بستگی به این دارد که چه چیزی بفروشید. چندین فاکتور وجود دارد که باید در نظر بگیرید – و ممکن است قبلاً ترجیح شخصی داشته باشید – اما عامل کلیدی در تصمیم گیری در مورد انتخاب یک کانکس فروشگاهی مرکز خرید یا ویترین فروشگاهی اندازه کسب و کاری است که می خواهید در آن انجام دهید.

هر محصول یا خدماتی در کانکس فروشگاهی یا کیوسک جا نمی شود. شما با بتوانید در کانکس راحت باشید تا مشتری هم که در آنجا برای خرید کانکس و یا دریافت خدماتی مراجعه می کند راحت باشد. بنابراین کسب و کارهای شلوغ یا دست و پا گیر برای کانکس فروشگاهی مناسب نیستند.

باز کردن و راه اندازی یک فروشگاه خرده فروشی بسیار بیشتر از یک کانکس فروشگاهی یا کیوسک مرکز خرید جواب می دهد. شما باید هزینه های راه اندازی و عملیاتی را دقیق تهیه کنید تا بتوانید تصمیم بگیرد که چه نوع و اندازه کانکسی برای شما بیشترین سودآوری را دارد. با این حال، به خاطر داشته باشید که مکان مناسب برای محصول تان به چیزی بیشتر از انتخاب یک کانکس فروشگاهی یا کیوسک بستگی دارد.

بعد توجه داشته باشید که حتی محبوب ترین کیوسک ها نیز تنها درصد کمی از رهگذران را به خود جذب می کند. کانکس فروشگاهی که انتخاب می‌کنید می‌تواند کسب‌وکار شما را بدتر کند.

البته باید کانکس فروشگاهی با طراحی زیبا و جذاب فکر کنید تا مشتری ها را به سوی خود جذب کند. شما باید در طراحی به اندازه و موقعیت بازشو ها، امنیت، بهداشت، عایق کاری جداره های دکه فروشگاهی، نورپردازی کانکس های فروشگاهی و اندازه های آن دقت کنید.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *