بلاگ

کانکس کافی شاپ

کانکس کافی شاپ پیش ساخته مخصوص تهیه یا توزیع غذا همانند کانکس هایی است که به فروشگاه های کوچک محلی مشهور است.

درخواست کانکس کافی شاپ و کانکس های فروشگاهی به شکل کیوسک هر روز زیادتر می شود و مشتریان زیادی پیدا می کند. در این مطلب با شرایط، قابلیت ها، طرز دریافت مجوز و قیمت کانکس کافی شاپ بیشتر آشنا می شوید.

شرایط کلی کانکس کافی شاپ

کانکس هایی که با محصولات خوراکی ارتباط دارند دارای ظرافت های ویژه ای هستند که مراعات بهداشت جزو موارد اصلی و شکل ظاهری و رنگ بندی جزو موارد بعدی است. اصلی ترین خصوصیات یک کانکس کافی شاپ عبارتند از :

۱- پوشش استیل برای سقف و جداره ها که قابل شستشو و هم میزان جذب میکروب کمی دارد. (البته در مواقعی که مواد خوراکی بسته بندی شده در آن به شکل آماده به فروش می رسد می توان جهت کم کردن قیمت کانکس به جای استیل از دیوار پوش های قابل شستشو بهره گرفت)

۲- کاربرد کف سازی قابل شستشو (سرامیک بهترین انتخاب است)

۳- داشتن دو مخزن ذخیره آب خوردنی (یکی برای مخزن اصلی و دیگری مخزن تخلیه)

۴- داشتن فن تهویه یا دمپرهای هماهنگ با نوع کار

۵- سیم کشی با مجراهای استاندارد به شکل روکار برای تعمیر و تغییرات راحت تر

۶- کاربرد مواد اولیه با رنگ بندی و شکل های جذاب برای نمای بیرونی کانکس کافی شاپ تا برای عموم جذاب و باعث آسیب نمای شهری نشود.

 

تولید کانکس کافی شاپ

انواع کانکس کافی شاپ به شکل منحصر به فرد است و هر کانکس با رعایت استاندارد ها و مزیت های سابق با طرح جدیدی ساخته می شود که باعث زیباتر و کار آمدتر می شود همچنین از سایر علل می توان به متغیر بودن اندازه درخواست مشتریان، هزینه و نیازهای کاربری مختلف آنها است.

همچنین کانکس کافی شاپ به دو شکل سیار و ثابت ساخته می شود که نمونه های سیار کوچکتر و قابل حمل با خودرو و نمونه های ثابت غالبا بزرگ تر با امکانات زیادتر است.

کانکس کافی شاپ ثابت

این کانکس غالبا دارای اندازه بزرگ و برای نصب به شکل همیشگی در مدت زمان زیادی درون مجموعه هایی مثل پارک ها و یا دانشگاه ها و مکان های توریستی کاربرد دارد و اندازه بزرگ آن برای این است که باید دو قسمت آماده سازی و تحویل را داشته باشد.

برخی از این کانکس ها به اندازه ای بزرگ هستند که مکانی برای نشستن مشتریان درون کانکس کافی شاپ هم هست و برخی کمی کوچکتر و محیطی نشستن مشتریان در پیرامون کانکس است.

نمای بیرونی کانکس کافی شاپ ثابت برای سازگاری با نوع کاربری و ایجاد محیطی آرام غالبا از مواد اولیه چوب ساخته می شود که می تواند از نوع ترمو یا چوب روس و یا مواد اولیه مصنوعی طرح چوب باشد. نوع ترمو زیباتر اما از لحاظ قیمت اندکی گران تر است.

کانکس کافی شاپ سیار

از مدل های کوچکتر کانکس کافی شاپ مدل سیار آن است که غالبا شامل دو محور چرخ دار برای انتقال است و با ماشین های باری سبک و سواری منتقل می شود.

این کانکس ها برای محیط های عمومی خوب هستند که به شکل ساعتی یا در مواقع پر رفت و آمد در مکان قرار می گیرند و مکان کسب و کار آنها دائما در حال عوض شدن است و یا فقط ساعت های خاصی از روز اجازه فعالیت در مکان مورد نظر را دارند.

اصلی ترین فرق آنها با کانکس فست فود ثابت در اندازه آنها است که به خاطر محدودیت های جابه جایی باید استاندارد ترافیک جاده ای را مراعات کنند و به همین خاطر محیط داخلی آنها غالبا کوچکتر و فشرده تر است و نمی توان تنوع محصول زیادی در آنها داشت.

همچنین برای رفت و آمد و قرارگیری آن در محل های عمومی نیاز به گرفتن مجوز های لازم از ادارات مربوطه هستند. کانکس کافی شاپ سیار را در برخی مواقع با نام کانکس فست فود سیار یا کترینگ سیار هم می شناسند.

 

 قابلیت‌های کانکس کافی شاپ

برای خیلی از کسانی که در مرحله اول راه اندازی کسب و کارشان هستند این پرسش پیش می آید که قابلیت های داخلی کانکس کافی شاپ چه است و به چه دستگاه هایی نیاز دارد.

از لحاظ نوع مواد اولیه داخلی کانکس های سیار به خاطر کوچکی کاملا استیل ضد خش و قابل شستشو است، مخزن آب و فاضلاب با یک سینک در کانکس نصب می شود.

برای نوع های ثابت که غالبا اندازه بزرگی دارند شاید لازم نباشد تا همه قسمت های داخلی آنها پوشش استیل باشد و فقط استیل بودن قسمت تهیه مواد خوراکی کافی است و برای بقیه محیط می توان از دیوار پوش های قابل شستشو برای کم کردن قیمت ها استفاده کرد.

 

قیمت کانکس کافی شاپ

قیمت این کانکس برای کسانی که در ابتدای راه اندازی آن هستند خیلی مهم است ولی کیفیت و زیبایی به همراه دوام و کاربری هم در اولویت است تا ضمن گرفتن مجوز های بهداشتی لازم توجه عموم را در به خود جلب کند.

از آنجایی که بسیاری از کانکس های ساخته شده با نام کانکس کافی شاپ به شکل منحصر به فرد طراحی و تولید می شوند و از لحاظ جزئیات، اندازه و ویژگی ها با هم فرق دارند، قیمتی بر اساس متر مربع برای آنها در دست نیست و با توجه به طرح بر اساس هر دستگاه قیمت گذاری می شوند.

اما تقریبا برای یک کانکس کافی شاپ سیار (چرخدار) در اندازه ۲*۳.۲ متر با پوشش داخلی کاملا استیل با مخازن آب و سینک و یک کرکره ریموت دار ۴۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان است و نوع های ثابت آن به خاطر تنوع زیاد قیمت های مختلفی دارد که توصیه می کنیم تلفنی از همکاران ما در واحد مشاوره فروش کانکس بپرسید.

 

 مجوز کانکس کافی شاپ سیار

گرفتن مجوز برای استقرار کانکس کافی شاپ سیار در محیطی شهری و اماکن عمومی توسط سازمان های مرتبط است. مثلا وقتی قرار است کانکس درون یک شهر بازی یا پارک بزرگ قرار بگیرد باید از مدیر پارک هم مجوز را دریافت گرفت و در برخی مواقع این محیط ها را اجاره می دهند.

اما وقتی قرار است در خیابان و در تقاطع خاصی مستقر شود باید از شهرداری منطقه مجوز های لازم را گرفت. بعد برای کاربرد این مدل کانکس در هر مکانی باید از سازمان و اداره مربوطه به همان منطقه مجوز ها مراجعه کرد و بعد کانکس را به مکان انتقال داد.

برای مکان های نیمه عمومی مثل دانشگاه ها و بیمارستان ها، سینماها و مراکز فرهنگی ورزشی هم باید به همین ترتیب عمل کرد.

 

در آمد کانکس کافی شاپ چگونه است؟

چندین مولفه مهم و اثرگذار بر درآمد و میزان سوددهی این کانکس ها هست که انتخاب مکان مناسب، کیفیت خدمات یا محصول، مکان نصب کانکس کافی شاپ از اصلی ترین آنهاست و توجه به رده سنی مشتریان هم مهم است ولی در مورد خود کانکس انتخاب طرح، رنگ، شکل و مواد اولیه در جذب مشتری و بالا بردن رونق آن اهمیت زیادی دارد.

 

چطور با کانکس کافی شاپ یک کسب و کار راه اندازی کنیم؟

اول مکان مورد نظر برای راه اندازی کسب و کار را پیدا کنید بعد شروع به گرفتن مجوز های لازم کنید و در مرحله بعدی برای طراحی و تولید کانکس کافی شاپ اقدام نمایید.

 

خرید کانکس کافی شاپ برای چه کسانی خوب است؟

خرید کانکس کافی شاپ برای کسانی که به دنبال مشاغل نیمه وقت و یا کسانی که کارهای نیمه وقت دارند و می خواهند وقت آزاد خود با شغلی ساده و درآمد خوب پر کنند هم خوب است.

 

آیا کانکس کافی شاپ های بدون چرخ را می توان جابجا کرد؟

بله. به آسانی با جرثقیل و قلاب هایی که بر روی سقف این کانکس ها نصب شده می توانید کانکس را به مکان مناسب منتقل کنید.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *