بلاگ

انواع کانکس مطبوعاتی و شرایط استفاده از آن

کانکس مطبوعاتی یکی از کانکس های خدمات شهری و فروش روزنامه و مجلات در سطح شهر است. این مدل کانکس در مدل های کامپوزیتی با کرکره برقی و یا مدل ساده ساخته میشود و اندازه آن تقریبا ۵ متر مربع تا ۱۸ متر با توجه به درخواست متغیر است و احتمال دارد بزرگتر یا کوچکتر باشد.

 

انواع کانکس مطبوعاتی

در حالت کلی کیوسک های مطبوعاتی در دو مدل کامپوزیتی و معمولی ساخته می شوند که هر یک را بررسی می کنیم.

مدل کامپوزیتی شامل نمایی لوکس تر و مدرن تر است ولی مدل ساده شامل نمایی سنتی است که از لحاظ قیمت تمام شده با هم فرق دارند و مدل کامپوزیتی غالبا گرانتر است. ولی به منظور محیط های شهری مدرن بهترین پیشنهاد مدل کامپوزیتی و لوکس است.

 

 کانکس مطبوعاتی کامپوزیتی

این کانکس با نمایی کامپوزیت آلومینیومی و پنجره های دوجداره تولید می شود که یک کرکره برقی ریموت دار روی پنجره قرار دارد، شاسی این کانکس از مدل تیر آهن نمره ۱۸ سنگین به شکل دورکلاف و سازه آن با تیرآهن سنگین به قطر ۲ میلیمتر است.

از لحاظ مقاومت عالی است. همه سازه کانکس مطبوعاتی کامپوزیتی برای پیشگیری از فرسودگی آغشته به ضد زنگ به قطر دو میکرون است.

کف کانکس از مدل تخته ضد آب به قطر ۱۸ میلیمتر با کفپوش طرح پارکت مقاوم در مقابل سائیدگی است.

دیواره های داخلی با دیوار پوش pvc طرح چوب است که روی عایق پلی استایرن ۴ سانتیمتری به وسیله تخته کوبی نصب میشود. این دیوار پوش ها در مقابل رطوبت و آب مقاوم بوده و در سرما و گرما باعث تغییر رنگ و شکل نیمشود. همینطور به آسانی می توان با آب یا دستمال مرطوب سطح آنها را تمیز کرد.

سیستم برق کشی این کانکس کامپوزیتی به شکل روکار است که قسمت اصلی آن از درون قرنیزهایی که نقش مجرا را هم دارند عبور کرده و به وسیله مجراهای استاندارد به یک فیوز مینیاتوری برای محفاظت از مدار وصل شده است. روشنایی به وسیله تایل مهتابی که بر روی سقف تعبیه شده تامین می شود و روشنایی بیرون به وسیله هالوژن های الی ای دی که بر روی تاج کانکس تعبیه شده فراهم میشود.

این مدل کیوسک مطبوعاتی مناسب ترین و به روزترین کانکس است که هم از لحاظ مقاومت و ماندگاری و هم زیبایی دارای ویژگی های منحصر به فردی است. کانکس مطبوعاتی کامپوزیتی در اندازه ۲.۴*۳ تا ۳*۶ به شکل تیپ در رنگ بندی متنوعی ساخته می شود ولی با توجه به درخواست مشتری اندازه بزرگتر آن هم ساخته میشود.

 کانکس مطبوعاتی معمولی

این کانکس همان کیوسک های مطبوعاتی قدیمی است که با استفاده از کانکس های کامپوزیتی دیگر کاربردی ندارند. ولی قیمت کم اجرا آن باعث شده تا امروز همچنان در بازار موجود باشند.

مواد اولیه بدنه بیرونی کانکس مطبوعاتی معمولی از مدل ورق گالوانیزه با رنگ الکترو استاتیک دورو است که به وسیله پرچ های فولادی و پیچ به سازه کانکس وصل می شوند.

شاسی آن از متریال تیر آهن نمره ۱۴ تا ۱۸ به شکل دورکلاف یا اسکی ساخته می شود و با توجه به درخواست مشتری مدل آن قابل انتخاب است و سازه از تیرآهن به قطر ۲ میلیمتر است به وسیله جوش ممتد به هم وصل شده و با ضد زنگ محافظت می شوند.

قسمت بازشوی بزرگ آن هم با پنجره دوجداره بازشو و هم با شیشه سکوریت با توجه به درخواست مشتری ساخته می شود. برای محفاظت از کانکس در مقابل سرقت هم حفاظ هایی به شکل نرده آهنی و هم صفحه هایی از ورق آهنی به قطر دو میلیمتر به شکل کشویی می توان برای آن ساخت.

کانکس مطبوعاتی معمولی دارای سیم کشی برق به شکل رو کار توسط مجراهای استاندارد و جایگیری کلید و پریز در مکان های لازم است و برای روشنایی کانکس از درون روی سقف آن چراغ مهتابی و از بیرون چراغ تونلی با حباب ضد آب نصب میشود.

با توجه به درخواست مشتری و براساس نیاز طبقه و قفسه های لازم و همینطور سایر ملزومات مثل استند های نگهداری روزنامه و مجلات، سایه بان کالسکه ای و سایر را هم می توان به این کانکس اضافه کرد.

 

شرایط استفاده از کانکس مطبوعاتی

پس از خرید کانکس و جابه جایی کانکس مطبوعاتی نکته‌های برای استفاده از آن هست که باید رعایت شود. اصلی‌ترین آنها مکان اسقرار کانکس در محیطی قابل دید برای عموم است.

همینطور محیط گذاشتن استند روزنامه ها و جراید روز پرتیراژ بهتر است در جلوی آن باشد تا خریداران به راحتی ببینند و دسترسی داشته باشند.

از سویی باید شرایط حفظ این روزنامه ها در مقابل باران و باد های شدید در مکان فراهم شود.

 

سوالات متداول درباره کانکس مطبوعاتی

تامین برق این کانکس چگونه است و از کجا باید اقدام کرد؟

شما به آسانی با مجوز نصب کانکس مطبوعاتی به اداره برق می روید و آنها به کانکس شما یک انشعاب برق با یک کنتور تک فاز با برق ۲۲۰ ولت می دهند.

 

آیا برای گذاشتن کانکس مطبوعاتی زیرسازی نیاز است؟

بهتر است یک کرسی چینی با ۳۰ سانتیمتر ارتفاع از کف برای زیرسازی کانکس آماده کنید تا سطح کف کانکس مطبوعاتی بالاتر از سطح خیابان یا پیاده رو باشد.

این زیرسازی به شما کمک می کند تا در زمان های بارانی سطح آب به کانکس، روزنامه ها و مجلات شما صدمه ای نزنند.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *